İRAN`DAN UYARI Magazin Haber Resmi

İRAN`DAN UYARI

İran Genelkurmay Başkanı: "Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak"

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran'a yapılacak olası bir saldırının karşı tarafa bedelinin 'çok ağır' olacağını söyleyerek, "Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak" dedi.
Hava Savunma birliklerinin hazır bulunduğu bir toplantıda konuşan Bakıri, İran'a askeri harekat yapılmasının düşük bir olasılık olduğunu; yapılacak olursa da bunun karadan olmayacağını savundu.

İran'a yönelik olası bir saldırının hava veya füze saldırısı şeklinde olacağını söyleyen Bakıri, ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in hava savunma alanına daha fazla yatırım yapılmasını istediğini ifade etti.

Ülke ismi zikretmeyen İranlı General, "Saldırının başlamasını onlar belirleyebilir ancak ne zaman biteceğini ve savaş alanını onlar belirleyemeyecek" diye uyarıda bulundu.

İran ve batılı ülkeler Tahran'ın nükleer çalışmaları konusunda 2015'te anlaşma sağlasa da Washington- Tahran hattında son aylarla İran'ın balistik füze faaliyetleri nedeniyle sık sık gerginlik yaşanıyor.

Geçen ay ABD, füze çalışmaları nedeniyle İran Devrim Muhafızları'na ek yaptırımlar uygulayınca İran karşı hamle yaparak füze programının bütçesini arttırma kararı almıştı.

BENZER HABERLER
 • ADANA`DA JET-SKİ FACİASI

  İstanbul’dan Adana’ya jet-ski tamirine gelen bir kişi, tamir ettiği jet-ski ile gölde gezerken düşerek hayatını kaybetti. Olay, Çukurova il&c...

  Detay...
 • EGE SAHİLLERİNDE 10. YIL MARŞI

  Muğlu ve Aydın'ın sahillerinde yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği günübirlik gezi teknelerinde, yolculuk marşlar eşliğinde tamamlanıyor. En &cce...

  Detay...
 • GÜMÜŞHANE`DE DEPREM

  Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde saat 18:19'da Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. ...

  Detay...
 • Demet Akalın`dan Şaşırtan İtiraf

  Kanal D`de ekranlarında yayınlanan `Renkli Sayfalar` programına konuk olan Demet Akalın çok konuşulacak açıklamalara imza attı.  Demet Akalın`ın açıklamalarından satırbaşları; ...

  Detay...
 • HALİL ERGÜN`ÜN ACI GÜNÜ

  Sanatçı Halil Ergün’ün, Bursa’nın İznik İlçesi’nde oturan ağabeyi 70 yaşındaki Dalyan Ergün yaşamını yitirdi. Emekli astsubay olan ve daha önce felç geçiren Dalyan Ergün, saat 02.00 sıral...

  Detay...