SURVİVOR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU ADEM KILIÇCI`DAN MAGAZİN DURAĞINA ÖZEL DOBRA DOBRA AÇIKLAMALAR Magazin Haber Resmi

SURVİVOR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU ADEM KILIÇCI`DAN MAGAZİN DURAĞINA ÖZEL DOBRA DOBRA AÇIKLAMALAR

1- Survivor teklifi geldiğinde ne hissettiniz, düşünceleriniz nelerdi ?

Survivor teklifi gelmedi. Gitmeyi ben istedim. Bununla beraber Acun abiyle iletişime geçtim.  Acun abiyle de görüştükten sonra Survivor’a kabul edildim.

2- Survivor size ne kattı?

Daha önceden mücadele sporu yapıyordum.  Mücadelenin farklı bir boyutunu kattı. Orada hem aç kalmayı hem sınanmayı hem sabrı öğretti ama en büyük sabrı öğretti.

3- Survivorda en iyi arkadaşların kim oldu? Şuan kimlerle görüşüyorsunuz?

En iyi arkadaşım Sabriye’ydi. Şuan görüştüğüm insanlar Şahika, telefonla Seda’yla görüştüm. Onun dışında kimseyle görüşmedim.

4- Dokunulmazlık oyununda gözünüzden bir kaza geçirdiniz o an neler hissettiniz ?

Bir şey hissetmedim. Savaş alanında olan yaraların hesabı tutulmaz sonuçta. Daha çok kilitlendim yani. Yaralanmam beni daha çok motive etti.

5- Survivor oyunları nasıl geçiyordu , oyunların zorluk derecesi açlıkla birleşince yarışmak nasıl oluyor ?

Survivor oyunları zor geçiyordu. Aynı zamanda açlıkta olması gerginlik yaratıyordu. Anlaşamadığınız insanlarla aynı takımda olmak zorunda kalmak tabi bizi olumsuz etkiliyor. Fakat sonuçta herkesin bir hedefi vardı. Tamamen hedefime kilitlenip işime bakıyordum.

6- En çok zorlandığınız an ne zamandı? 

En çok zorlandığım an  kaburgamın kırıldığı zamandı. Orda çok canım yanmıştı. Birde böbreklerimden enfeksiyon kapmıştım. Böbrek taşı düşürüyordum. O gün havalarda çok kötüydü ve inanılmaz bir gündü o günü hiç unutmayacağım. En sancılı olduğum gündü.

7- Ödül oyunları mı yoksa dokunulmazlık oyunları mı sizi daha çok zorluyordu?

İkisi de zorluyordu. İkisi de oyun sonuçta ama bizim için ilk başlarda ödül oyunları karnımızı doyurabilmemiz için çok önemliydi. Ondan sonra da dokunulmazlık oyunlarının kıymetini anlamaya başladık. Bütün oyunlar benim için zordu.

8- Survivor bitince normal hayata döndüğünüzde ne hissettiniz?

İnsanı en çok mutlu eden şey yemek yemek değil özgürlüktü. Ben özgürlüğümü kazanmış gibi hissettim. İstediğim şeyi yiyebilme , konuşabilme, insanlarla zaman geçirebilme şansı olması tabi ki güzeldi. Çünkü Survivor’da kesinlikle aynı adamlarla ortak bir noktada buluşmanız gerekiyor. Bu da ister istemez arada gerginlikler tatsızlıklar çıkarıyor. Bu anlamda yani ben özgürlüğümü kazandığım için mutlu oldum. Dışarda ki ilgi alaka da insanı ayrıca mutlu ediyor.

9- Survivordan önce ve Survivordan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu ?

Survivor’dan önce hayatımda bir takım olumsuzluklar vardı. O olumsuzlukları bir kenara koyup survivor’a gitmem o olumsuzlukları unutmama sebep oldu. Başıma gelen bazı tatsızlıklar oldu. Arkadaşlarımın yapmış olduğu kötülükler oldu. Survivor’a gitmem onları da affetmeme sebep oldu. Survivor beni farklı bir platforma taşıdı. Dışarıya çıktıktan sonra insanların ilgisi sevgisi beni daha çok mutlu etti. Survivor’dan sonra hayatım aynı şekilde devam ediyor. Sadece daha tanınmış Adem olarak devam ediyor. Daha çok dikkatli olmaya çalışıyorum. İnsanların ilgisini sevgisini kaybetmemeye çalışıyorum. Onlara yeterce kibar davranmaya çalışıyorum. Daha önce iyi bir sporcu olduğum halde fazla tanınmıyordum ama Survivor’dan sonra 7’den 70’e herkes bizi tanıyor. İnsanlar tarafından taktir edilmek hoşuma gidiyor.

10- Boks sporuyla uğraştınız ve şampiyonluğunuz var . Boks merakınız nereden geldi?

Ağrı’da yaşadığım zamanlarda öyle mahalleden merak üzerine gitmiştim. Gittikten sonra sevmeye başladım. Orda İsmet hoca vardı. İsmet hocayla çalıştık. 2005-2006 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldum. İstanbul’da çalışmalara devam ettim. Yani tamamen merak üzerine gittim. Bir şekilde bağlandım.

11- Başka ilgilendiğiniz spor dalları var mı ?

Var,  bütün sporları hemen hemen yaparım. Hepsiyle ufak tefek olsa da ilgilendim.

12- Acun bey survivor’dan önce veya sonrası için seni destekleyeceğine söz  verdi mi?

Acun abi survivor dan sonra gayet ilgili davranıyor bana, daha yeni çıktık,uygun projelerinde kesinlikle destek olacağını ve beni değerlendireceğinden şüphem yok. Sadece zaman her şeyi gösterecektir. bazı şeyleri maalesef söyleyemiyoruz projelerle alakalı zamanı geldiğinde her şey zaten açıklanacaktır.

13- Her Türk gencine survivor’a gitmesini tavsiye eder misin?

Gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim çünkü insana gerçekten manevi anlamda sahip olduklarının kıymetini her türlü hatırlatan bir platform azmetmeyi sabretmeyi ve her ne olursa olsun şükretmeyi yaşatan ve düşündüren bir platform

14- Magazin durağı sitesi  ve Kadir Balık hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Kadir Balık benim çok sevdiğim değer verdiğim abimdir. Kendisi iyi bir magazinci , iyi bir radyocu . Bu anlamda kendisini ispatlamıştır.  Doğru şeyler yapmadığına inanmasaydım Magazin Durağına röportaj vermezdim. O anlamda güvendiğim Magazin sitesi.

Röportaj : GAMZE KUDU - BETÜL BAL

BENZER HABERLER